استراتژی بازاریابی محتوا در برندهای پیشرو

تحقیقات سالانه ما نشان می دهد که اکثریت وسیع بازاریاب ها از استراتژی بازاریابی محتوا استفاده می کنند. در حقیقت، بسیاری از کمپانی های بزرگ دنیا، شامل P&G، Microsoft، Cisco Systems و John Deere، از بازارایابی محتوایی استفاده می کنند. بازاریابی از طریق تولید محتوا در سراسر جهان نیز توسط کسب و کارهای کوچک و مغازه‌هایی که توسط یک شخص اداره می شود در حال توسعه و اجرا است.

استراتژی بازاریابی محتوا برای جذب مشتری عالی است

به طور ویژه، سه دلیل کلیدی و مفید برای شرکت هایی که از بازاریابی محتوا استفاده می کنند وجود دارد:

 افزایش فروش

 صرفه جویی در هزینه ها

 مشتریانی که وفاداری بیشتری دارند

محتوا، حال و آینده بازاریابی است

به عقب برگردید و تعریف بازاریابی محتوا را یکبار دیگر بخوانید، اما این بار واژه های «مرتبط» و «ارزشمند» را حذف کنید. این تفاوت بین بازاریابی محتوا و دیگر اطلاعاتی که شما دریافت می کنید از شرکت هایی که سعی در فروش چیزهایی دارند وجود دارد. شرکت ها در همه زمان ها اطلاعاتی را به ما ارسال می کنند می داند در اکثر زمان ها این بسیار ارزشمند یا مرتبط نیست (آیا می توانید بگویید اسپم است؟). این چیزی است که این استراتژی به وجود آورده است تا در دنیای امروز هزاران پیام بازاریابی هر روز هر شخصی می فریبد.

بازاریابی بدون محتوا عالی امکان پذیر نیست

صرف نظر از نوع تاکتیک های بازاریابی که استفاده می کنید، بازاریابی محتوایی بخشی از مرحله ی کاری شماست، نه غیر چیزی جدا از آن. تولید محتوای با کیفیت بخشی از انواع شکل های بازاریابی است:

۱. بازاریابی شبکه های اجتماعی: استراتژی بازاریابی محتوا قبل از استراتژی رسانه های اجتماعی به میان می آید.

۲. سئو: موتورهای جستجوگر به کسب و کارهایی که محتوای با کیفیت و مرتبط منتشر می کنند، پاداش می دهند.

۳. PR: استراتژی های موفق PR مسائل مربوط به خوانندگان را پوشش می دهد، نه کسب و کار آنها را.

۴. پرداخت به ازای هر کلیک (PPC): برای کار با PPC، شما نیاز به محتوای فوق العاده در پس زمینه آن دارید.

۵. بازاریابی درون زا: محتوا کلید محرک ترافیک درون زا و هدایتگر آن است.

۶. استراتژی محتوا: استراتژی محتوا بخشی گسترده ای از استراتژی های بازاریابی محتوایی است.

تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات

یکی از مهمترین سوالاتی که اغلب افراد در ذهن خود دارند این است که بازاریابی محتوا چه تفاوتی با تبلیغات دارد؟ باید اعلام کنیم این دومقوله بسیار با یکدیگر متفاوت بوده وعملکردی متفاوت دارند. در واقع استراتژی بازاریابی محتوای کسب و کارهای مختلف، رسانه‌هایی را زیر نظر دارد که محتوای مختص به آن را تولید می‌کنند و تنها در خصوص محتوای تولید شده انجام می‌شود اما زمانی که از رسانه‌های در خصوص ارائه محتوای تولید شده استفاده شود، می‌توان گفت امر تبلیغات انجام شده است. علاوه براین استراتژی که بازاریابی محتوا درنظر دارد، در برابر تبلیغات بسیار متفاوت بوده و می‌تواند مشتریان بسیاری را به سمت کسب و کار معرفی شده جذب نماید. انجام تبلیغات هزینه بسیار زیادی را در برداشته و این در حالی است که هزینه لازم برای بازاریابی محتوا بسیارناچیز است و سود بسیار بالاتری در مقایسه با تبلیغات دریافت خواهد کرد.

دلایل و مزایای استراتژی بازاریابی محتوا

یکی از مهمترین مزایای استراتژی بازاریابی محتوا، بالا بردن ترافیک وب سایت و ساخت لید جدید با استفاده از منابع مورد اعتماد و کم هزینه است. این موارد از جمله مزایای استراتژی بازاریابی محتوا است و به مدیران وب سایت‌ها و کسب و کارهای اینترنتی کمک می‌کند تا بتوانند موفقیت بیشتری را در زمینه کاری خود دریافت کنند.

مشتاق مطالعه بیشتر هستید؟ با ما همراه باشید

فرم را تکمیل کن، مشاوره رایگان بگیر.